21-ви февруари, 2012

Posted February 21st, 2012 at 8:43 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Russia Alpine Skiing World Cup"

1Алексис Пинтуро од Франција победи во паралелен слалом на мажи во Москва. (Reuters)

"Belgium Carnival"

2Карневал во Бинч, Белгија. (AP)

"Nepal Gunness Record Shortest"

372-годишен Непалец Чандра Бадур Данги вели дека е најнизок во светот со висина од 56 сантиметри. (AFP)

"France Strauss-Kahn"

4Доминик Штраус-Кан, поранешен шеф на ММФ, влегува на сослушување во Лил во врска со нов можен скандал. (Reuters)

"Afghanistan Unrest"

5Протести во Авганистан заради наводно палење на книги на Коран од страна на американски војници. (AFP)

"Tibet New Year"

6Тибетски жени се молат во манастир. (Reuters)

"India Poland Italy Olympic Field Hockey Qualifier"

7Гледач следи хокеарски натпревар меѓу Италија и Полска за квалификации за Олимпијада, во Њу Делхи, Индија. (AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

February 2012
M T W T F S S
    Mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  

Archives