23-ти февруари, 2012

Posted February 23rd, 2012 at 8:16 pm (UTC+0)
Leave a comment

"South Korea Blood Donation"

1Студенти формирале форма на капка крв во скијачки центар во Јужна Кореја. (AP)

"China Society"

2Бербер со жилет го чисти капакот на окото на муштерија во Кина - шишање на вториот ден на вториот месец во лунарната година се смета за добар знак. (Reuters)

"India Kashmir Avalanche"

3Селани во Кашмир ги откопуваат своите куќи по лавина. (AFP)

"Burma Thailand Refugee Camp Fire"

4Пожар во бегалски камп во Тајланд. (Reuters)

"Russia Putin Rally"

5Гигантско знаме за поддршка на Владимир Путин за претседател, во Москва. (Reuters)

"Italy Fashion Week"

6Шминкање на манекени на модно шоу во Италија. (Reuters)

"France Art Combas"

7Изложба во Музеј на современа уметност во централна Франција. (AP)

"Australia Ballet"

8Австралиски балет на проба во Мелбурн. (AFP)

"Chile Vina del Mar Song Festival"

9Танчери на отворањето на Меѓународен пеачки фестивал во Чиле. (AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

February 2012
M T W T F S S
    Mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  

Archives