24 февруари, 2012

Posted February 24th, 2012 at 8:15 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Afghanistan Unrest"

1Авганистански полицајци се редат пред анти-американски протестанти во Кабул. (AP)

"Israel Palestinians"

2Снимател снима израелски војник кој фрла солзавец на палестински протестанти во Хеброн. (AFP)

"Albanian"

3Албански војници го носат телото на Фети Вогли, загинат во Авганистан, во Тирана. (Reuters)

"Romania Longest Love Letter"

4Љубовна порака за Гинис - обид за пишување најдолго љубовно писмо во Букурешт. (Reuters)

"Singapore Scoreboard"

5Женски шампионат во голф, во Сингапур. (Reuters)

"Japan Football Match"

6Фудбалски натпревар Исланд-Јапонија, во Осака.(AFP)

"Italy Milan Fashion"

7Недела на модата во Милано. (AFP)

"Philippines Dog Show"

8Натпревар на кучиња во Манила, Филипини. (Reuters)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

February 2012
M T W T F S S
    Mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  

Archives