28 февруари, 2012

Posted February 28th, 2012 at 8:19 pm (UTC+0)
Leave a comment

"China World Bank"

1Обезбедувањето на прес-конференцијата на Роберт Зелик во Пекинг отстранува демонстрант кој тврдел дека е независен економист и против Светската банка (Reuters)

"Burma Kachin State"

2Градина со над 1.200 будистички статуи во манастир во Бурма (Reuters)

"Britain London Olympic 2012"

3Гигантски олимписки обрачи среде Темза во Лондон на почетокот на одбројувањето на 150 денови до Олимпијадата (AP)

"Russia Fire"

4Пожарникари на покрив на Палатата Белоселски-Белозелски, од 1846-1848, Сент Петерсбург, Русија (Reuters)

"Greece Weather"

5Двојка се обидува да се заштити за време на големи снежни врнежи на планината Пантели во северна Атина, Грција (AP)

"India Elections"

6Електричар менува светилка додека Индијка гласа во Утар Прадеш (AP)

"Florida NASCAR"

7Судар на група возила во трката од серијата НАСКАР во Дејтона Бич, Флорида (AP)

"Paris Fashion Week"

8Недела на модата во Париз, Франција. (AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

February 2012
M T W T F S S
    Mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  

Archives