29 февруари, 2012

Posted February 29th, 2012 at 8:26 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Nicaraqua Schoolchildren"

1Околу 5.000 деца од Никарагва добиле компјутери од фондацијата Замора-Теран. (Reuters)

"South Korea Independence Movement Day"

2Јужнокорејци во традиционална облека на церемонија за одбележување на Денот на независноста од јапонска колонизација. (AP)

"Kuwait parliament"

3Дебата за ситуацијата во Сирија на седница на Националното собрание на Кувајт. (AP)

"Syria"

4Погреб на лице лојално на претседателот Башар Ал Асад, во Идлиб. (Reuters)

"Ukraine"

5Жена во Севастопол, Украина. (Reuters)

"Severe Weather Missouri"

6Скршени прозорци на хотелот Хилтон во Брансон, Мисури, САД, од големо невреме. (AP)

"Bangladesh"

7Стопало на деветгодишник додека поправа автомобил во Бангладеш. (Reuters)

"Spain Protest"

8Демонстрации во Барселона, Шпанија, заради кратење на средства за образованието. (AP)

"Germany Sea Turtle"

9Зелена морска желка во аквариум во Западна Германија. (AFP)

"Paris Fashion Guy Laroche"

10Недела на модата во Париз, Франција. (AP)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

February 2012
M T W T F S S
    Mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  

Archives