1 март, 2012

Posted March 1st, 2012 at 8:30 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Germany Biathlon World Championships"

1Околу 3.000 гледачи следат биетлон во Руполдинг, Германија. (AP)

"Croatia Austria"

2Член на хрватската почесна гарда го прескокнува црвениот тепих пред посетата на австрискиот претседател Хајнц Фишер, во Загреб. (AP)

"Sudan South Sudan Migration"

3Жена од Јужен Судан чека воз да ја врати дома, што го организирала Организацијата за миграции во Картум. (AFP)

"BRITAIN ROYALS"

4Кралицата Елизабета Втора ги разгледува подароците добиени од продавница Fortnum and Mason во централен Лондон. (AP)

"South Korea Japan"

5Учесници на церемонијата за одбележување 93 години независност од Јапонија го слушаат говорот на претседателот на Јужна Кореја Ли Мјанг-бак, во Сеул. (AP)

"Seychelles Cruise Ship Fire"

6Патници на брод за крстарење Коста Алегра си го бараат багажот по пристигнување на Сејшелските острови по инцидентот во кој бродот бил онеспособен да го продолжи патувањето. (AP)

"Jordan Snow"

7Луѓе играат во снег, во Аман, Јордан. (Reuters)

"Severe Weather Illinois"

8Црква во Илиноис во урнатини по торнадо. (AP)

"Germany Makeup Artist"

9Тенорот Флоријан Симсон позира по трансформирањето во крап, во Дизелдорф, западна Германија. (AFP)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives