8 март, 2012

Posted March 8th, 2012 at 8:23 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Afghanistan Womens Internet Cafe"

1Авганистанка во првото интернет-кафуле во Кабул. (AP)

"Iraq Female Worker"

2Жени товарат тули на магаре во фабрика источно од Багдад, Ирак. (Reuters)

"Russian Leaders"

3Рускиот претседател Дмитри Медведев и премиерот Владимир Путин на средба во Сочи, јужна Русија. (AP)

"Sun Rise"

4Изгрејсонце во Портланд, Орегон, САД, пред соларната бура што доаѓа.(AP)

"Britain Crufts"

5Италијански кучиња пристигаат на шоу во Бирмингем, Англија.(AFP)

"Germay Zoo"

6Одмор под топлите зраци среде студено време во зоолошка градина во централна Германија. (AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives