14-ти март, 2012

Posted March 14th, 2012 at 8:02 pm (UTC+0)
Leave a comment

"US Britain"

1Британскиот премиер Дејвид Камерун гостин на претседателот Барак Обама во Белата куќа. (AP)

"Israel Funeral"

2Илјадници ултра-ортодоксни Евреи учествуваа на погребот на рабинот Моше Јошуа Хагер во централниот израелски град Бнеи Брак. (AFP)

"India Kashmir Cloned Goat"

3Нури, првата клонирана коза во Индија.(AP)

"Somalia"

4Терористички напад врз претседателската палата во Могадишу, Сомалија.  (Reuters)

"Occupy Wall Street"

5Демонстранти од движењето „Окупирај го Вол Стрит“ со маски од републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни.(Reuters)

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *