20 март, 2012

Posted March 20th, 2012 at 7:40 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Britain Weather"

1Две патки со патчиња на работ на езеро во Паркот Риџентс во Лондон. (AP)

"Afghanistan New Year"

2Авганистански музичар свири на инструмент наречен домбура за прослава на персиската Нова година во Кабул. (AP)

"Vietnam Burma"

3Единица на виетнамската морнарица од почесната гарда во чест на доаѓањето на бурманскиот претседател Теин Шеин кој доаѓа во Ханој, Виетнам. (AP)

"India Kashmir"

4Жена собира дрва од оштетен Чинар по невреме во градина во Шринагар, Индија. (Reuters)

"Greece"

5Луѓе на улиците на Монемвасја во пелопонеската област на Грција. (Reuters)

"Kyrgyzstan Traditional Sport"

6Киргистански јавачи играат традиционален спорт Бузкаши во Бишкек. (AFP)

"Bahrain Protest"

7Анти-владин протестант го враќа солзавецот на полицијата за време на судири во Манама, Бахраин. (Reuters)

"India Daily Life"

8Момче собира материјал за рециклирање на отпад во Јаму, Индија. (AP)

"Germany Children Museum"

9Осумгодишниот Флорес во музеј во Потсдам, источна Германија. (AFP)

[caption id="attachment_4807" align="aligncenter" width="878" caption="Пчела на првиот ден пролетта во Германија. (AP)"]"Germany Weather"

"Malaysia Fashion"

10Креација на малезиски дизајнер на модната ревија на Мерцедес-Бенз во Куала Лумпур. (AFP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives