22 март, 2012

Posted March 22nd, 2012 at 7:59 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Turkmenistan New Year"

1Туркменистанци ја слават Новата Година. (AFP)

"France World Water Day"

2Шишиња вода го спелуваат зборот за Светскиот ден на водата, близу Ајфеловата кула, Париз, Франција. (Reuters)

"Kenya Water"

3Недостигот на вода продолжува во Најроби, Кенија. (AFP)

"France School Shooting"

4Припадници на медиумите го следат апсењето на осомничен за убиство на деца во Тулуз, Франција. (Reuters)

"Philippines Daily Life"

5Човек чисти риба во засолниште во Манила, Филипини. (AP)

"Thailand Daily life"

6Залез на сонце во Банкок, Тајланд.(AP)

"Afghanistan Agriculture"

7Селанец работи на нива близу воената база во Џалалабад, Авганистан. (Reuters)

"India Cucumbers)

8Фармер носи краставици на пазар во индискиот град Алахабад. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives