23 март, 2012

Posted March 23rd, 2012 at 7:42 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Egypt Gas Shortage"

1Автомобили пред бензиска пумпа во Каиро, Египет. (AP)

"India Coal Scandal"

2Индиски работници товарат јаглен кај Јаму, Индија. (AP)

"Yemen Protesters"

3Анти-владини протестанти присуствуваат на собир на кој се бара гонење на поранешниот претседател Али Абдула Салех, во Сана. (Reuters)

"France Terror Suspect"

4Маскиран полицаец го пребарува станот на Мохамед Мерах во Тулуз, Франција. (AP)

"Germany Weather Spring"

5Фармер ја проверува пластичната покривка на поле со аспарагус во централна Германија. (AP)

"Hong Kong Rugby"

6Рагби шампионат во Хонг Конг. (AFP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives