27 март, 2012

Posted March 27th, 2012 at 7:38 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Indonesia Fuel Hike Protests"

1Контејнер со солзавец фрлен од индонезиска полиција експлодира во воздух за време на протест против владиниот план за кревање на цената на бензинот во Џакарта. (AP)

"Japan Tsunami"

2Уништени возила од цунами во Ишиномаки, Јапонија, во област оштетена по земјотресот и цунамите на 11 март, 2011. (Reuters)

"Nicolas Sarkozy"

3Францускиот претседател и кандидат за реизбор во 2012, Николас Саркози, поздравува локална жителка на посета на средновековен град во западна Франција. (AP)

"Colombia FARC Rebels"

4Колумбиска полиција пренесува останки на бунтовници убиени за време на напад во зори на Мета, кај армиската база Апиај во Вилавиченцо. (Reuters)

"South Korea Nuclear Summit"

5Од лево кон десно - претседателот на Азербеџан Илхам Алијев, казахстанскиот претседател Нурсултан Назарбајев, американскиот претседател Барак Обама и јужнокорејскиот претседател Ли Мјан-бак, ги наоѓаат нивните места за групна фотографија на нуклеарниот самит 2012 во Сеул, Јужна Кореја. (AFP)

"China Rainbow"

6Виножито се појавува додека туристи сликаат водопад на Жолтата Река во провинцијата Шанжи, Кина. (Reuters)

"Burma Armed Forces Day"

7Бурмански војници маршираат на церемонија за одбележување на 67 години на Денот на вооружените сили во Нејпито. (AP)

"U.S. Servicemen"

8Американски војници седат по влегување во транспортен авион пред заминување за Авганистан на аеродром близу Бишкек, Киргистан. (Reuters)

"Northern Ireland Titanic"

9Надворешен поглед на зградата Титаник Белфаст во Белфаст, Северна Ирска. Шесткатната зграда што ќе биде отворена во април ќе ја раскажува приказната на Титаник, од изградбата до потонувањето пред сто години. (Reuters)

"Belarus Weather"

10Девојче на прошетка со куче во парк во Минс, Беларус. (AFP)

"Florida Tennis"

11Рафаел Надал од Шпанија ја гледа топката кога го враќа ударот од Кеи Нишикори од Јапонија на шампионат во Бискејн, Флорида. САД. (AP)

"China Fashion"

12Манекенка претставува креација од кинеската марка Доверал за време на Неделата на модата во Пекинг. (Reuters)

"NASA Jet Stream"

13НАСА успешно лансира пет суб-орбитални ракети утринава од објект во Вирџинија. (NASA/Wallops)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives