29 март, 2012

Posted March 29th, 2012 at 7:14 pm (UTC+0)
Leave a comment

"India Tulip Garden"

1Ученички од Кашмир во градина на лалиња во Сринагар, Индија. (Reuters)

"Turkey Syria"

2Сириски бегалец вее турско знаме седејќи на шатор во бегалски камп на турско-сириската граница. (Reuters)

"Indonesia Fuel Protest"

3Полицајци со солзавец растураат студенти-демонстранти пред парламентот во Џакарта, Индонезија. (Reuters)

"Philippines Education"

4Средношколци на церемонија на дипломирање во Манила, Филипини. (AFP)

"Turkey Education"

5Полиција со солзавец растерува демонстранти на протести заради обидот на владата да донесе нов закон за образованието во Анкара, Турција. (AFP)

"Paraguay Protest"

6Илјадници фармери на годишен марш на Националната фармерска федерација барајќи реформи од владата во Парагвај. (AP)

"France Art Exhibition"

7Човек гледа скулптури направени од холандскиот скулптор Николаус Герхарт ван Лејден (1420 - 1473) во Нотр-дам музејот во Стразбург, источна Франција. (AFP)

"Britain Belle Epoque Diamon"

8Наддавање за накит во Кристи, во Лондон. Се очекува ова парче накит да достигне до 1,5 милион долари. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives