30 Март, 2012

Posted March 30th, 2012 at 6:50 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Burma The Vote"

1Поддржувачи мавтаат од автомобил за време на кампања на активист за ХИВ и кандидат на партијата Национална лига за демократија, Ан Сан Су Чи, во Рангун, Бурма. (AP)

"Afghanistan Wood"

2Авганистанец носи врзоп дрва во провинцијата Кундуз. (AFP)

"Turkey Parliamnet'

3Членови на владеачката партија АК и од Партијата на републикански народ во судир за време на дебата во парламентот на Анкара, Турција. (Reuters)

"Somalia Fighting"

4Војници на Африканската унија со артилериски оган на фронтот за време на борби јужно од Могадишу, Сомалија. Reuters)

"Spain Holy Week"

5Девојчиња во традиционална црна облека на прослава во Севилја, Шпанија.(AFP)

"US Obama"

6Посетители за време на полетувањето на хеликоптерот на претседателот Барак Обама од јужниот тревник во Белата куќа, на заминување за Вермонт и Мејн, на кампањски настани. (AP)

"Israel Palestinian Conflict"

7Млад Палестинец се искачува на штанд за овошје додека израелски полицаец растерува стотици палестински демонстранти во источен Ерусалим. (AFP)

"Syria Homs in Ruins"

8Оштетени згради во Хомс, Сирија. (Reuters)

"Britain Sculptures"

9Скулптури наречени Син човек, од Офра Зимбалиста, во јужен Лондон.(Reuters)

"Switzerland Fashion Food"

10Гулаби во фустан од чоколадо, во Цирих, Швајцарија. (Reuters)

"Iraq Butterfly"

11Пеперутка на цвет во градина во централен Багдад, Ирак. (AFP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives