April 6, 2012

Posted April 6th, 2012 at 6:50 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Bosnia War Anniversary"

111,541 црвени столчиња во Сараево на денот на одбележувањето на 20-та годишнината од босанската војна. (Reuters)

"India Dalai Lama"

2Далај Лама во Индија. (AP)

"North Korea"

3Приредба пред споменикот на Ким Ил-Сунг во Пјонгјанг, Северна Кореја. (Reuters/KCNA)

"France Tramway"

4Четири нови трамвајски линии во Монтпелие, Франција. (AFP)

"Taiwan Oil Fire"

5Пожар во нафтена постројка во Тајван. (Reuters)

"Croatia Easter Eggs"

6Велигденска уметничка инсталација, Грабовница, Хрватска. (Reuters)

"UAE Desert Challenge"

7Автомобилската трка Пустински предизвик во Абу Даби. (AFP/2012 FIA World Cup)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

April 2012
M T W T F S S
« Mar   May »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Archives