9-ти април, 2012

Posted April 9th, 2012 at 7:09 pm (UTC+0)
Leave a comment

FRANCE-ELECTIONS

1Почеток на официјалната претседателска изборна „битка“ во Франција (AFP)

US Fire Fighters

2Пожарникарски поздрав, после битката со огнот во Филаделфија. (AP)

Yemen

3Поплава во Санаа, Јемен (Reuters)

Slovakia Easter Festivities

4Велигденско празнување во околината на Братислава, Словачка. (AFP)

Italy-Pope Easter

5Верници носат транспаренти со „насмеани лица“ за на Велигден во Рим, Италија. (AFP)

Nepal Hindu Festival

6Хинду фестивал во околината на Катманду, Непал (AP)

Germany Monkey

7Новороденче од гибон во зоолошката градина во Бремен, Германија. (AFP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

April 2012
M T W T F S S
« Mar   May »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Archives