19 април, 2012

Posted April 20th, 2012 at 12:24 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Poland Holocaust"

1Млади мажи, завиткани во израелски знамиња, пред жичана ограда во логорот Аушвиц за годишниот марш на живите, во Полска. (AFP)

"Taiwan Military Drill"

2Група тајвански жени-падобранки по вежба во воздухопловната база Хсинчу. (AFP)

"NASA Discovery"

3Спејс шаталот Дискавери е пренесен од носачот на шаталот на НАСА 747 во Музејот за вселена и воздухоловство близу вашингтонски аеродром, во Вирџинија (NASA/Bill Ingalls)

"Space Shuttle Discovery Enterprise"

4Спејс шаталот Дискавери и спејс шаталот Ентерпрајз се среќаваат „нос со нос“ пред Дискавери да го замени Ентерпрајз во музејот. (NASA/Smithsonian Institution/Carolyn Russo)

"Britain Swimming"

5Мексико за време на техничка тимска рутина на синхронизирано пливање во Олимпискиот парк во источен Лондон. (Reuters)

"Nepal"

6Танешвар Гурагаи врти кошаркарска топка на четка за заби точно 22.41 секунди за поништување на Гинисовиот рекорд од 13.5 секунди, во Катманду, Непал. (Reuters)

"Germany Art Exhibition"

7Уметничко дело од британскиот уметник Антони МекКол во Музејот Хамбургер Банхоф во Берлин, Германија. (AP)

"China Bees"

8Помошничка помага да се држат пчелите подалеку од лицето на пчеларка чие тело е покриено со пчели која сака да го урне светскиот рекорд во Кина. Покриена е со 33.1 килограми на пчели. (Reuters)

"Scotland Parade"

9Харис Риордан игра со чадор на парада за добредојде на војници во Форфар, Шкотска. (Reuters)

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

April 2012
M T W T F S S
« Mar   May »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Archives