May 1, 2012

Posted May 1st, 2012 at 7:52 pm (UTC+0)
Leave a comment

"France Presidential Election"

1Претседателскиот кандидат на француската крајна десница Марин ле Пен говори на традиционалниот собир за Денот на трудот во Париз. (AP)

"North Korea China"

2Севернокорејски граничари се шегуваат со кинески туристи во близина на кинескиот град Дандонг. (Reuters)

"Cuba May Day"

3Илјадници на Плоштадот на револуцијата во Хавана, Куба, по повод на Денот на трудот. (Reuters)

"Bahrain Protest"

4Противладини протести во Манама, Бахреин. (Reuters)

"Russia Putin, Medvedev"

5На кригла пиво - актуелниот руски претседател Медведев и идниот претседател Путин во Москва. (AP)

"China Wedding"

6Традиционална свадбена церемонија во Кина. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives