2-ри мај, 2012

Posted May 2nd, 2012 at 8:12 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Afghanistan Attack"

1Терористички напад во Кабул, непосредно по посетата на Барак Обама на авганистанскиот главен град. (AP)

"Burma"

2Активистката за демократија Ан Сан Су Чи заедно со други членови дава заклетва во долниот дом на бурманскиот парламент. (Reuters)

"Mauritania"

3Бегалски камп во Јужна Мавританија. Повеќе од 320.000 илјади бегалци ги напуштија своите домови од средината на јануари, кога започнаа нередите во Мали. (AFP)

"UAE"

4Воена вежба на армиите на Обединетите Арапски Емирати и Франција во пустината на Абу Даби. (Reuters)

"Georgia"

5Статуа на велосипед во Тбилиси, Грузија. (Reuters)

"Palestinians"

6Судир на израелските сили за безбедност и палестинските демонстранти во близина на градот Рамала. (Reuters)

"Ohio Severe Weather"

7Виножито и грмотевица во Хамилтон, Охајо.(AP)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives