3-ти мај, 2012

Posted May 3rd, 2012 at 9:14 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Nepal"

1Фестивал на кочијата во Непал. (Reuters)

"Bahrain"

2Жени во Јемен бараат судски процес за поранешниот претседател Али Абдула Салех. (Reuters)

"Sri Lanka"

3Изведувачи на традиционална музика и танци во Шри Ланка. (Reuters)

"Spain"

4Засилени мерки на безбедност на средбата на Европската централна банка во Барселона. (Reuters)

"Argentina"

5Законодавците во Аргентина расправаат за национализација на најголемата нафтена компанија во земјата. (Reuters)

"Australia Fashion Week"

6Австралиска модна недела во Сиднеј. (AP)

"Saudi Arabia"

7Заедничка венчавка во Саудиска Арабија. (Reuters)

"Germany Zoo"

8Златен лав тамарин во Зоолошката градина во Дуизбург, Геманија. A little Golden Lion Tamarin at the zoo in Duisburg, Germany (AP)

"Hollywood"

9Скарлет Јохансон доби своја звезда на Плочникот на славните. (Reuters)

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives