7-ми мај, 2012

Posted May 7th, 2012 at 7:44 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Russia Putin"

1Свечена инаугурација на Владимир Путин за претседател на Русија. Тој даде заклетва на претседателската функција по трет пат. (AP)

"Will Smith"

2Вил Смит на премиерата на „Луѓе во црно“ во Сеул, Јужна Кореа. (Reuters)

"Vatican Swiss Guards"

3Заклетва на Швајцарската гарда во Ватикан. (AP)

"Indonesia Buddhism"

4Свеќи оставени од будистички верници кои го одбележуваат денот на раѓањето, смртта и просветлувањето на Буда. Јава, Индонезија. (AP)

5Грчка претседателска гарда пред Споменикот на незнајниот јунак во Атина. (AP)

"Britain Mascots"

6Собир на спортски маскоти во Јужна Англија. (Reuters)

"New York Full Moon"

7Полна месечина над Светскиот трговски центар во Њујорк. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives