9-ти мај, 2012

Posted May 9th, 2012 at 7:41 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Japan World Markets"

1Пад на јапонската берза за 123.34 поени. Азиските пазари паднаа по лошите вести за профитот на американските корпорации и политичките превирања во Грција. (AP)

"Britain Queens Speech"

2Во исчекување на говор на кралицата во Лондон. (AP)

"Ukraine Victory Day"

3Украински војници во униформи од Втората светска војна за време на парадата за Денот на победа во Киев. (AP)

"Palestinian Children"

4Палестински деца со собир ја одбележаа „катастрофата“ од 1948 година, создавањето на Израел. (Reuters)

"Yemen Children"

5Кампања против тероризмот во училишта во Јемен. (Reuters)

"Indonesia Russian Plane"

6Роднини ја проверуваат листата на патници на исчезнатиот руски авион во Индонезија. (AP)

"India Heat Wave"

7Жештини во Индија. (AFP)

"DRC"

8Бегалци во Конго. (AFP)

9 “Ексцентрик“ дело на францускиот концептуалист Даниел Бурен, Париз. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives