14-ти мај, 2012

Posted May 14th, 2012 at 7:12 pm (UTC+0)
Leave a comment

"India Burma Refugees"

1Бегалци од Бурма во привремен камп во Њу Делхи, Индија. (AP)

"Afghanistan"

2Погреб на поранешниот талибански министер Мулави Арсала Рахмани, член на Високиот мировен совет во Кабул. (Reuters)

 

"Britain Aircraft Carrier"

3Носачот на авиони „Кралица Елизабета“ во пристаништето Портсмут, Јужна Англија. (Reuters)

"Mexico)

4Јукатан без ГМО. Околу 2.000 демонстранти на 8 археолошки локалитети со симултано барање до владата да гарантира дека полустовот ќе остане слободен од генетски модифицирани организми. (Reuters)

"Enterprise"

5Транспорт на спејс-шатлот Ентерпрајз од меѓународниот аеродром Џон Ф. Кенеди до Музејот за вселена и воздухопловство во Њујорк. (NASA/Kim Shiflet)

"Lebanon Syria"

6Судири помеѓу муслимани сунити и шиити во северниот либански град Триполи. Сунитите го поддржуваат бунтовничкото движење во Сирија, а шиите се наклонети на сирискиот претседател Башар Ал-Асад. (AP)

"Kazakhstan"

7Транспорт на руското вселенско летало „Сојуз ТМА-04МА“ до космодромот Бајконур во Казахстан.. (Reuters)

"France Cannes"

865-ти Кански филмски фестивал. (Reuters)

"Ukraine"

9Напуштена железничка линија, позната како “Тунел на љубовта“ во градчето Клевен, западно од Киев. (Reuters)

"The Queen Wax Figure"

10Нова восочна фигура на Кралицата Елизабета втора во музејот Мадам Тисо во Лондон. Фигурата е поставен по повод нејзиниот дијамантски јубилеј. (AP)

"Italy Soccer"

11Јувентус со победата на Аталанта ја освои шампионската титула на Италија по 28 пат. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives