17-ти мај, 2012

Posted May 17th, 2012 at 7:28 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Greece Olympic Torch"

1Предавање на олимпискиот факел. (Reuters)

South Korea Bus Drivers Stirke

2Возачи на автобуси во Јужна Кореја бараат поголеми плати и подобри рабпотни услови. (AP)

"Tunisia Italy"

3Италијанскиот претседател Џорџо Наполитано се обраќа пред Собранието на Тунис. (AP)

"Sri Lanka War parade"

4Од воена парада во Шри Ланка. (AP)

"Georgia Gay Rights"

5Инцидент помеѓу активист за права на хомосексуалците и православни христијани во Тбилиси, Грузија. Активисти го одбележуваа Меѓународниот ден против хомофобијата и трансфобијата. (Reuters)

"Japan Auto"

6Јапонската економија во подем по речиси едногодишната стагнација. (Reuters)

"London Chelsea Flower Show"

7Изложба на цвеќиња во Лондон. (Reuters)

"India Weather"

8Исушена бара во источна Индија. (AP)

"Russia"

9Последна проверка пред падобрански скок, Ставропол, Русија. (Reuters)

"Thailand Daily Life"

10Изложба на кучиња во Банкок. (AP)

"Alabama Daily Life"

11Изгрејсонце во Алабама. (AP)

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives