18-ти мај, 2012

Posted May 18th, 2012 at 7:24 pm (UTC+0)
Leave a comment

US Facebook

1Фејсбук на берза! (Reuters)

Nepal Constitution

2Членови на малцинската етничка група Таманг демонстрираат за поголеми права пред Собранието во Катманду, Непал. (AP)

Philippines Fire

3Прифатен центар за жртвите на пожарот од 11-ти мај во Манила, Филипините. (AFP)

Lebanon Dance

4Либански студенти танцуваат во Бејрут. (Reuters)

Poland Soccer

5Поглед од небо на Варшава.  Полска, заедно со Украина, ќе биде домаќин на Европското фудбалско првенство во 2012-та. (AP)

China Boss

6Модна ревија на Хуго Бос во Пекинг. (AP)

Austria Dog Show

7Изложба на кучиња во Салцбург, Австрија. (AP)

India Chimp

8Макак се освежува со лубеница во зоолошката градина во Ахмедабад, Индија. (AFP)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives