22-ри мај, 2012

Posted May 22nd, 2012 at 8:25 pm (UTC+0)
Leave a comment

Private Space

1Успешно лансирање на ракетата Спејс–екс, дизајнирана и произведена од компанија во приватна сопственост, на мисија да достави намирници до Меѓународната вселенска станица. (AP)

Burma Protest

2Протести против прекините на електрична енергија во Бурма. (Reuters)

Pakistan

3Листови од рози во Лахоре, Пакистан.  (Reuters)

Niagara Falls Rescue

4Маж на 30-тина години се обиде да се самоубие скокајќи во Нијагарините водопади, но преживеа.  (AP)

Somalia Fighting

5Мировници од Африканската унија во Могадишу, Сомалија. (Reuters)

France Heavy Rains

6Поплави во источна Франција. (Reuters)

London Ballet

7Членови на Англискиот национален балет собираат добротворни прилози пред Кенсингтонската палатаво Лондон. (Reuters)

Brazil Surfing

8Јавач на бранови на плажата Копакабана во Рио де Жанеиро, Бразил. (AFP)

China Red Panda Bear

9Црвена панда во зоолошката градина во Пекинг. (AFP)

UK Paralympic World Cup

10Параолимписки светски куп, Манчестер, Англија. (AFP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives