25-ти мај, 2012

Posted May 25th, 2012 at 8:08 pm (UTC+0)
Leave a comment

Egypt

1Политика: симпатизерите на различни претседателски кандидати расправаат за изборите пред џамија во Каиро.  (AFP)

Burma

2Борец за човекови права, водач на опозицијата: Ан Сан Су Чи ги поздравува симпатизерите по отворањето на огранок на нејзината Национална лига за демократија во Јангон, Бурма. (AP)

West Bank Israelis

3Судири на Западниот Брег: припадник на израелската погранична полиција подготвен да испука солзавец кон палестинските демонстранти за време на судирот во селото Куфр Кадум на Западниот Брег.  (AP)

WBank Palestinians

4Палестински демонстрант фрла камења кон израелски војници за време на судирот во селото Наби Салех на Западниот Брег. (AFP)

Azerbaijan Eurovision

5Евровизиска грозница:  од настапот на Норвешка на второто полуфинале во Баку, Азербејџан. (AFP)

Serbia Tito

6Симпатизерите на поранешниот југословенски претседател Јосип Броз Тито на 120-тата годишнина од неговото раѓање во Белград. (Reuters)

Turkey

7Мачка на покрив во Истанбул. (Reuters)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives