30-ти мај, 2012-та

Posted May 30th, 2012 at 7:53 pm (UTC+0)
Leave a comment

Spain Coal Miners Strike

1Рудари демонстрираат против владините мерки за штедење во секторот на рударството. Овеидо, Шпанија. (Reuters)

Burma Thailand Aung San Suu Kyi

2Продемократската опозициона лидерка Ан Сан Су Чи во посета на бурмански имигранти во Тајланд. (Reuters)

UK Olympic Torch

3Џоан Грегори со олимпискиот факел, Северен Велс, Британија. (Reuters)

Liberia Charles Taylor War Crime

4Специјален трибунал го осуди поранешниот либериски претседател Чарлс Тејлор на 50 години затвор за воени кривични дела и криминал против човештвото. (Reuters)

China Flood

5Поплави во провинцијата Хубеј, Кина. (Reuters)

Portugal Spain

6Средба на шпанскиот престолонаследник, принцот Фелипе и португалскиот претседател Анибал Кавако Силва во Лисабон, Португалија. (AP)

Thailand Politics

7Жешка политичка дебата околу законот за национално помирување во Банкок. (Reuters)

Pakistan Weather

8Жештини во Исламабад, Пакистан. Дневните темеператури достигнаа до 43 степени целзиусови. (AP)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives