8-ми јуни 2012-та

Posted June 8th, 2012 at 6:55 pm (UTC+0)
Leave a comment

Egypt Protest Message

1„Револуцијата продолжува, слобода за Египет, долу воената власт“ порака напишана на песок од страна на демонстрант во Каиро, Египет. (Reuters)

 

 

Nepal Protest

2Опозициони демонстранти во Катманду, Непал бараа оставка на премиерот Бабурам Бхатарај. (AP)

 

Israel Palestinians Protest

3Припадник на израелските безбедносни сили носи солзавец за време на судирите со палестинските демонстарнти на Западниот Брег. (Reuters)

Bahrain Tweet Protest

4Демонстранти во Бахреин бараа ослободување на затворени десничарски активисти кои преку твитер барале оставка на премиерот Калифа бин Салман обвинувајќи го за корупција. (Reuters)

 

 

Shanghai Cow Sculpture

5Дете разгледува скулптури, Шангај, Кина. (AP)

 

 Euro 2012 Poland Greece

6Со натпреварот Полска Грција отворено Европското првенство во фудбал во 2012 во Украина и Полска. (AP)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *