14-ти јуни 2012-та

Posted June 14th, 2012 at 7:44 pm (UTC+0)
Leave a comment

Egypt

1Демонстрации во Египет по судската одлуката дека Ахмед Шафик ќе може да учевствува на претседателските избори кои ќе се одржат овој викенд. (Yuli Weeks/VOA)

France Afghanistan

2Францускиот претседател Франсоа Оланд им оддава почит на четворицата загинати француски војници во Авганистан. (AP)

Switzerland Suu Kyi European Tour

3Ан Сан Су Чи во Швајцарија. Оваа е нејзина прва посета на Европа по 1988 година кога официјално ја прими Нобеловата награда за мир. (AP)

Yemen Fighting

4Армиски тенк во близина на јеменскиот град Зинџибар. (Reuters)

China Daily Life

5Девојче си игра помеѓу воени статуи, Пекинг, Кина. (AP)

Soccer Euro 2012 Fans

6Ирски фудбалски фанови во исчекување на натпреварот Ирска-Шпанија во Гдањск, Полска. (AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

June 2012
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archives