19-ти јуни 2012

Posted June 19th, 2012 at 6:54 pm (UTC+0)
Leave a comment

Pakistan Transport

1Транспорт на сточна храна во Фаисалабад, Пакистан.

New York Robin Hood Tax

2Поддршка за т.н „данок на Робин Худ“ во Њујорк. Со предлогот се предвидува да бидат оданочени акциите, дериватите, девизите и обврзниците во обид да се соберат повеќе средстав во федералниот буџет. . (Reuters)

Hong Kong

3Хонг Конг. (Reuters)

Spain Unemployment

4Демонстрации на поморските работници против економската криза, Севиља, Шпанија. (AFP)

High Park Wildfire

5Пожари во Колорадо, САД. (AP)

Indonesia Daily Life

6Фабрика за производство на палмово масло во Индонезија. (AP)

Colombia Flamingos

7Фламинго резерват во Колумбија. (Reuters)

Lebanon Palestinian Unrest

8Либански војник пред палестински камп. Во судирите со војската претходниот ден загина еден палестинец. (AFP)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

June 2012
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archives