13-ти јули 2012

Posted July 13th, 2012 at 6:45 pm (UTC+0)
Leave a comment

Baptism in Georgia

1Крштевка во Тбилиси, Грузија. (Reuters)

Pakistan swing

2Деца си играат во предградие на Исламабад, Пакистан. (AP)

 

Germany Contemporary Art

3Меѓународна изложба на современа уметност во Дрезден, Германија. (AP)

 

 

Britain London 2012 Olympics Security

4Зголемени безбедносните мерки за Олимписките игри во Лондон. (AP)

 

Indonesia Daily Life

5Борба на петли во Индонезија. (AP)

 

India Hinduism

6Верник во Индискиот бог Шива, Њу Делхи. (AP)

 

 

India Water Shortage

7Недостаток на вода за пиење во Њу Делхи, Индија. (AP)

 

(AP)[/caption]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

July 2012
M T W T F S S
« Jun   Aug »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archives