25-ти јули 2012

Posted July 25th, 2012 at 6:51 pm (UTC+0)
Leave a comment

London Olympics

1Добредојде за атлетичарите на Италија и Азарбејџан во олимпиското село во Лондон. (AP)

Australia Transportation

2Централната железничка станица, Сиднеј. (Reuters)

Burma Suu Kyi

3Опозициониот лидер Ан Сан Су Чи за време на редовното заседание на бурманскиот Долен дом. (AP)

China Weather Disaster

4Испуштена вода од браната „Три Клисури“ во Јичанг, во централната кинеска провинција Хубеи. (AFP)

Syria Unrest

5Уништен армиски тенк, Азаз, Сирија. (Reuters)

Montenegro

6Пожарoт во бегалскиот камп Врела Рибничка, Црна Гора, остави 800 ромски бегалци од Косово без покрив над главата. (Reuters)

Guatemala Clown Congress

7Конгрес на кловнови во Гватемала. (AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

July 2012
M T W T F S S
« Jun   Aug »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archives