26-ти јули 2012

Posted July 26th, 2012 at 8:36 pm (UTC+0)
Leave a comment

DRC Congo Unrest

1Судири на армијата и бунтовниците во Конго. (AFP)

Ukraine Protest

2Уапсена украинска активистка од групата „Фемен“ која протестираше против посетата на рускиот патријарх Кирил на Украина. (Reuters)

India Business

3Собирач на старо железо, Мумбаи, Индија. (Reuters)

Argentina New Bank Note

4Аргентинската претседателка Кристина Фернандез де Кишнер ја промовира новата банкнота од 100 пезоси со портрет на Евита Перон. Промоцијата беше дел од одбележувањето на 60-тата годишнина од смртта на Перон. (Reuters)

Indonesia Islam

5Mолитва на индонезиски студенти за време на Рамазан. (AFP)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

July 2012
M T W T F S S
« Jun   Aug »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archives