27-ми јули 2012

Posted July 27th, 2012 at 7:00 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Палестинско момче во стариот дел на Ерусалим. Муслиманите ширум светот го слават светиот муслимански празник, Рамазан.

London Olympics Cycling

1Тренинг на членовите на велосипедскиот тим на Нов Зеланд. Лондон.(AP)

North Korea Kim

2Посета на лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун на забавен парк во Пјонгјанг. (AP)

Tokyo Economy Shopping

3Време за шопинг. Цените на потрошувашките добра паднаа за о,2 проценти во споредба со претходниот период минатат година. (Reuters)

Hong Kong Comics

4Годишна конференција на комичари во Хонг Конг (AP)

Yemen Young Soldier

5Демонстранти во Санаа бараа роднините на поранешниот јеменски претседател Абдула Салех да бидат отпуштени од служба во армијата и полицијата.(AP)

London Olympics Diving

6Скокови во вода. Последни подготовки за олимпоијадата (AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

July 2012
M T W T F S S
« Jun   Aug »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archives