2-ри август 2012

Posted August 2nd, 2012 at 6:52 pm (UTC+0)
Leave a comment

London Olympics Artistic Gymnastics Women

1Изведба на англискиот национален балет пред официјалниот натпревар во женска гимнастика на олимпијадата во Лондон. (AP)

Мртов кит на плажа во Индонезија. (AP)[/caption][caption id=

2Бунтовници се подготвуваат за борби со владините сили во Алепо, Сирија. (AFP)

Zimbabwe School

3Ученици помагаат во изградба на училиште во Зимбабве. (AP)

Germany Giant City Map

4Уметничко дело-мапа на Берлин. Делото ќе биде претставено на 25-ти август по повод 775-та годишнина од основањето на градот Берлин. (Reuters)

Yemen IDPs

5Помош за раселените лица во Јемен. (Reuters)

Egypt Clashes

6Судири на полицијата и непознати групи во Каиро, Египет. (Reuters)

London Olympics

7Рускиот претседател Владимир Путин, британскиот премиер Дејвид Камерон и министерот за надворешни работи на Британија, Вилијам Хаг на финалниот меч во џудо. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

August 2012
M T W T F S S
« Jul   Sep »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archives