8-ми август 2012

Posted August 8th, 2012 at 7:51 pm (UTC+0)
Leave a comment

Членка на женската панк- група „Пуси риот“, Надежда Толоконикова, на судскиот распит во Москва. Членовите на групата се обвинети за хулиганизам и навреда на рускиот претседател Владимир Путин. Обвинителството бара тригодишна затворска казна.  (AFP)<wbr><wbr><wbr></wbr></wbr></wbr></wbr>[/caption]
<p><span id=

1

[caption id="attachment_7847" align="aligncenter" width="975"]Israel Military Израелско оклопно возило на границата со Египет. (Reuters)
London Olympics Wrestling Women

2Натпревар во борење – слободен стил во женска конкуренцијана Олимпијадата во Лондон. Хена Јохансон од Шведска и Каори Ичо (во син дрес) од Јапонија. (AP)

Colombia Flower Festival

3Фестивал на цвеќето во Меделин, Колумбија, што се слави уште од 1957-ма. (AP)

US Election 2012

4Републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни на изборна кампања во Де Моин, Ајова. (Reuters)

China Typhoon

5Работници ги санираат штетите од тајфунот Хајкуј во Кина. (Reuters)

Колку повеќе работа за такси- возачите во Лондон за време на Олимпијадата?  (AP)[/caption]

[caption id=

6Графити од бразилскиот уметник Ос Гемос во Бостон, САД. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

August 2012
M T W T F S S
« Jul   Sep »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archives