24-ти август 2012

Posted August 24th, 2012 at 7:07 pm (UTC+0)
Leave a comment

Norway Attacks Trial Verdict

1Судот во Осло го осуди Андерс Беринг Брејвик на казна 21 година затвор за оружениот инцидент од минатата година во кој уби 77 лица. (AFP)

Egypt Clashes

2Судири меѓу противниците и приврзаниците на египетскиот претседател Морси во Каиро. (Reuters)

Затишје пред бура:  сцена од плажа во Доминиканската Република, во очекување на тропското невреме Исак. (AP)
<div class=

Lebanon Syria
Секташко наслиство во Триполи, Либан. (Reuters)
US Republican National Convention

3Подготовки за Републиканската национална конвенција во Тампа, Флорида. (AFP)

Taiwan Typhoon

4Штети од тајфунот Тембин во Тајван. (AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *