5-ти септември 2012-та

Posted September 5th, 2012 at 7:33 pm (UTC+0)
Leave a comment

Прес-конференција на американската државна секретарка Хилари Клинтон во Пекинг. (AP)[/caption]

[caption id=

1Протест на активисти на Гринпис пред седиштето на Газпром во Москва. (AP)

US DNC

2Обраќање на првата дама на САД Мишел Обама на Демократската национална конвенција во Шарлот, Северна Каролина.(Reuters)

India Tibet China Protest

3Активисти за Тибет протестираа во Њу Делхи за време на посетата на кинескиот министер за одбрана Лианг Гуанглие на Индија. (AFP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

September 2012
M T W T F S S
« Aug   Oct »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archives