19-ти септември 2012-та

Posted September 19th, 2012 at 7:25 pm (UTC+0)
Leave a comment

1Шамански ритуали во Руската Република Алтај. (Vera Undritz/VOA)

Bangladesh Boat Race

2Традиционална трка со бродови во Дака, Бангладеш. (AP)

Philippines Disaster Fire

3По пожарот во сиромашен кварт во Манила, Филипините. (AFP)

Germany Photokina

4Посетител на изложбата „Лицата на моќта“ од гркиот уметник Платон Антониу во Колоњ, Германија. (AP)

India Economy Protests

5Протести во Индија против економските реформи што вклучуваат отворање на пазарот за странски трговски компании. (AP)

Вежба на израелската армија на Висорамнината Голан, северно од Израел. (AFP)[/caption]

[caption id=

6Невреме со ветар од преку 180 километри на час го зафати Монтевидео, Уругвај. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

September 2012
M T W T F S S
« Aug   Oct »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archives