25-ти октомври 2012

Posted October 25th, 2012 at 7:26 pm (UTC+0)
Leave a comment

Georgia Government

1Парламентарна зграда во Кутаиси, 250 километри западно од Тбилиси. (AP)

Mexico Clown Festival

2„Саем на смеата“ во Мексико Сити.

Russia Art

3Уметничка инсталација на рускиот уметник Василиј Слонов во сибирскиот град Краснојарск. (Reuters)

Somalia

4Cцена од Могадишу, Сомалија. (AP)

Кампања на републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни во Ајова. (AFP)[/caption]
[caption id=

5Ураганот Сенди донесе поројни дождови и силни ветришта на делови во Јамајка. (AP)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *