31-ви октомври 2012

Posted October 31st, 2012 at 7:09 pm (UTC+0)
Leave a comment

New Jersey Hurricane Sandy

1Нормализација на водениот сообраќај во Њу Џерси, по неверемето Санди. (AFP)

US Hurricane Sandy

2Паднати дрвја ја прекинаа доставата на електричната енергија во Александрија, во близина на главниот град Вашингтон. (Zulima Palacio/VOA)

Russia Protest

3Протест за заштита на членот 31 од рускиот устав со кој го гарантита правото на собирање, Санкт Петербург. (Reuters)

Cuba Weather

4Големите бранови затворија дел од сообраќајниците во Хавана, Куба. (Reuters)

Kosovo US EU

5Американската државна секретарка Хилари Клинтон цврсто ја повтори поддршката на Вашингтон за независно Косово при посетата на Приштина. (Reuters)

Britain Indonesia

6Подготовки за посетата на индонезискиот претседател Сусуки Бамбанг Јудхојоно на Лондон. (AP)

Tanzania Zebras

7Сушна сезона во Националниот парк Таранџир во Танзанија. (Photo: Deborah Tate/USA)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

October 2012
M T W T F S S
« Sep   Nov »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archives