На цих виборах: «Течёт вода Угрюм-реки, куда велят большевики»

Posted September 13th, 2012 at 15:32 (UTC+0)
Leave a comment

Одним з найбільш поширених порушень виборчої кампанії 2012 є обман виборців – дуже банальний і не дуже. Про банальний не писатиму, бо «брешуть усі», особливо на виборах. Напишу про щось новеньке для цієї виборчої кампанії. Але цей метод обману людей не є новим в нашій історії, дивіться жарт совецьких часів в назві. Просто в XXI сторіччі в Україні це ще не робили…

В Одеській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій областях масово, а в решті – інколи, рекламою кандидатів від Партії регіонів і самої партії слугують знаки, дошки, плакати і навіть білборди про проведення комунальних робіт. Прізвище кандидата чи назву партії однозначно пов’язують (різними формулюваннями) з фактом проведення ремонтів та реконструкцій, які насправді проводяться за рахунок державного або місцевого бюджету, тобто за гроші всіх платників податків, а не окремої партії чи кандидата.

Така реклама на комунальних об’єктах, яка за суттю є введенням виборця в оману, маніпуляцією, перешкоджанням вільному формуванню вибору, неможлива без застосування адмінресурсу. Ми вважаємо, що це порушення чи не найбільше може вплинути на формування волевиявлення людей.

В Одесі це «народний бюджет»

Вся Одеська область давно рясно утикана рекламою “Народного бюджета”, під яким рекламується як сама Партія регіонів, так і окремі кандидати мажоритарники.

Вся Одеська область давно рясно утикана рекламою “Народного бюджета”, під яким рекламується як сама Партія регіонів, так і окремі кандидати мажоритарники. В нас на інтерактивній карті порушень зібрано багато таких випадків, ось найсвіжіший: Самовисуванець Жванія звітує за “народний бюджет” регіоналів. А тут – детальний опис як це працює На Одещині теж багато реклами Партії Регіонів

Як я вже писала минулого разу, ми послали запит в Одеську ОДА про цей «Народний бюджет» і отримали відповідь, яку ви можете прочитати цілком тут Народ и партия единьі. Бюджет, что придумала партія,– “народньій бюджет”!

По-перше, нам так і не назвали адреси шкіл і стадіонів, які нібито були побудовані «Народним бюджетом», а по-друге, Одеська ОДА фактично визнала, що всі роботи проводяться з звичайного бюджету, тобто коштом всіх платників податків. А сам «Народний бюджет» це просто піар стратегія Партії регіонів. В платіжках нічого такого «народного» нема, є простий бюджет.

В Дніпропетровську теж все відбувається тільки з ініціативи кандидатів

“На цих біл-бордах, розміщених у період передвиборчої кампанії, та у межах виборчого округу Анатолія Федоровича, пан Крупський, обіймаючи посаду заступника міського голови, здавалося б несе благу новину про те, що розвивається інфраструктура району. І все було б правильно, якщо б пан кандидат не вказав на тих же біг-бордах, що це все відбувається завдяки його ініціативи”.

«На цих біл-бордах, розміщених у період передвиборчої кампанії, та у межах виборчого округу Анатолія Федоровича, пан Крупський, обіймаючи посаду заступника міського голови, здавалося б несе благу новину про те, що розвивається інфраструктура району. І все було б правильно, якщо б пан кандидат не вказав на тих же біг-бордах, що це все відбувається завдяки його ініціативи».

В своїй статті В Дніпропетровську виведено нову популяцію кандидатів у народні депутати України: кандидати-віщуни! правник Артем Фісунов дуже детально пояснює чому такі біл-борди є обманом людей. Коротко – це просто не є предметом компетенції кандидата.

В Дніпропетровську кандидати також масово «роздавали» машини швидкої допомоги. На карті дивися наприклад Скорые помощи раздал Евгений Морозенко і там таких багато ще випадків.

Розслідування показало, що ці «швидкі» купили за бюджетні гроші задовго до виборів. Хоча «презентували» їх від імені кандидатів-мажоритарників від Партії регіонів.

В Харкові і Запоріжжі всі ремонтні роботи відбуваються за ініціативи Партії регіонів і її мажоритарників

В Харкові і Запоріжжі всі ремонтні роботи відбуваються за ініціативи Партії регіонів і її мажоритарників

Більше фото тут ПР відремонтувала 89 шкіл у Запоріжжі, але забула вказати за чиї кошти, батьків чи з платників податків. Ми поцікавимося джерелами фінансування цих ремонтів в Запоріжжі також.

В Харкові комунальних працівників на додаток до оголошення про «ремонт завдяки такому то», ще й вдягають в футболки з прізвищем кандидата. Побачити це і більше можна на цьому відео.

Детальніше тут Адміністрація Київського району м. Харкова ПіАрить Ірину Бережну та Партію регіонів

В Харкові комунальних працівників на додаток до оголошення про «ремонт завдяки такому то», ще й вдягають в футболки з прізвищем кандидата. Побачити це і більше можна на цьому відео.

Партійно-бюджетні тюнери

В Дніпропетровській, Донецькій та Запорізькій областях члени Партії регіонів зайнялися доставкою цифрових ТВ тюнерів для пенсіонерів, які придбані в рамках державної програми. Тюнери доставлялися разом з партійною агітацією, або агітаційними матеріалами мажоритарників від ПР, і в людей, особливо стареньких, природньо складається враження про те, що завдячувати подарунку вони мають саме партії.

Наприклад, дивіться як кандидат в депутати Юрій Любаненко агітує своїх виборців телевізійними тюнерами, придбаними за бюджетні кошти.

Партійно-народні дитмайданчики

Системного характеру по всій країні набуло встановлення «брендованих» іменем кандидата, а в Дніпропетровську навіть і іменем ПР, дитячих майданчиків. Деякі з них встановлені ще до формального початку виборчої кампанії, а слугують агітпостами і зараз. Про деякі точно відомо, що вони профінансовані коштом місцевого бюджету (зокрема, в Дніпропетровській області).

 

Системного характеру по всій країні набуло встановлення «брендованих» іменем кандидата, а в Дніпропетровську навіть і іменем ПР, дитячих майданчиків. Деякі з них встановлені ще до формального початку виборчої кампанії, а слугують агітпостами і зараз.

Наприклад, ще 24 липня Ігор Циркін відкрив дитячий ігровий майданчик у Красногвардійському районі Дніпропетровська.

Партійно-гуманітарні комп’ютери

Апофеозом обману стало дарування в Лисичанську Луганській області школі від імені Партії регіонів комп’ютерів з китайської гуманітарної допомоги українській державі. Якими до того ж неможливо користуватися, як показали спроби використання аналогічних «подарунків» в Одесі.

 

Апофеозом обману стало дарування в Лисичанську Луганській області школі від імені Партії регіонів комп’ютерів з китайської гуманітарної допомоги українській державі. Якими до того ж неможливо користуватися, як показали спроби використання аналогічних «подарунків» в Одесі.

Використання дітей для агітації це окрема велика і системна проблема, про яку я ще колись напишу.

Головна проблема

Багато людей не вбачає у наведених системних порушеннях нічого дивного, незвичного, такого, що підлягає осуду, або ж,– бодай уваги. Для людей старшого покоління «народ і партія единьі!», «плани партии – плани народа!»,– щось само по собі зрозуміле, природне, дане чи то від Бога, чи від Маркса-Енгельса-Леніна-Сталіна. Молодші люди мають скепсис до політиків, але теж в обмані, та ще й такому підлому та нахабному, не бачать нічого дивно, нічого протиприродного. Адже «крадуть та обманюють усі політики».

Величезна кількість людей вірить рекламі. Дійсно вірять, що покращення їх життя оплачено і забезпечено ПР і кандидатами, а не грошима з їхньої та сусідської кишені. Вони не розуміють, що окремим учасникам виборів приписується те, що і так мали робити по плану з бюджету.

І людям нема де дізнатися правди, бо ті, що лишилися нечисленні вільні ЗМІ в Україні, не мають виходу на широку аудиторію. Втім про це буде детально в наступному блозі.

Здійснення проекту “Майдан-Моніторинг : Вибори 2012” стало можливим завдяки підтримці Міжнародного Фонду “Відродження”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Про проект

Наталка Зубар
Проект сайту “Майдан” присвячений моніторингу дотримання Закону України “Про вибори” під час парламентських виборів в Україні у 2012-му році.

«Дізнався про порушення – розкажи про нього всім!» – це гасло проекту.

За адресою http://maidanua.org/vybory2012/ та на сайті Голосу Америки у розділі “Моніторинг виборів”, ви знайдете Інтерактивну мапу документальної інформації про порушення в ході виборчої кампанії. Мапа створена шляхом краудсорсінгу, на основі повідомлень про факти порушень на виборах народних депутатів України 2012.

Блог веде керівник проекту, член адмінгрупи сайту “Майдан” Наталка Зубар, спеціаліст в галузі мережевих технологій у соцільних системах, програміст, журналіст.


АРХIВ

КАЛЕНДАР

September 2012
M T W T F S S
« Aug   Oct »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930