Тисяча виборчих порушень – це вже система!

Posted October 8th, 2012 at 14:58 (UTC+0)
Leave a comment

Днями на нашу інтерактивну виборчу карту http://maidanua.org/vybory2012/ буде додана 1000-на скарга. Нас питають, а скільки ж відсотків від всіх порушень ми реєструємо реально? Неможливо сказати напевно, але міліція вважає, що 40-50%. Міліція теж зробила днями свою карту, теж назвала її «інтерактивна карта виборчих порушень», як і ми, взяла те саме відкрите програмне забезпечення, що і ми, але… забула додати на карту будь який зміст. Всі повідомлення на карті порожні і навіть суті справи не викладається, нічого нема крім міста події.

А як показує практика, коли якась інформація не оприлюднюється, це значить, що є що ховати. Наприклад такі дії міліції по припиненню отаких порушень виборчого закону

1 жовтня  з’явилося відео, де старша жінка роздає листівки проти Партії регіонів та пояснює, чому вона це робить.

2 жовтня в селищі Каланчак Херсонської області до 80-річної Короліцької Наталі Петрівни, яка була на відео, навідався місцевий начальник міліції Ігор Яриш разом з міліціонером Олександром Сорокіним. Міліціонери розповіли бабусі, що розповсюджувати листівки не можна. У розмові вони прохопилися, що отримали дзвінок про поширення листівок нібито безпосередньо від київського управління Служби безпеки України. Інші міліціонери пізніше питали, хто знімав роздачу листівок на відео, і змушували підписати папірець, на якому написали власноруч “йшов чоловік, дав листівку і зняв мене на камеру”. Бабуся нічого не підписала. Всі деталі тут. Ми розмістили це повідомлення на Майдані і нам (а не автору!) прийшло спростування від міліції, яке ви можете прочитати самі. Міліція фактично підтвердила, що допитувала жінку. Зацініть важливість і невідкладність справи!

В цей час по всій країні без всяких видимих ознак реагування правоохоронців лишаються насильницькі дії по відношенню до учасників виборів. 5 жовтня в Харкові кандидати в депутати від опозиції пікетували обласне управління МВС з вимогою розслідувати напади на кандидатів, залякування агітаторів, пошкодження агітаційних наметів та розповсюдження підроблених газет. Вони розповідали про випадки, коли зловмисників ловили за руку, приводили в міліцію, а звідти їх за 15 хвилин відпускали.

http://12.maidan.org.ua:8080/wp-content/uploads/2012/10/IMG_0611-640×480.jpg

В той самий час інше районне управління міліції в Харкові пікетували прибічники незалежного кандидата, колись керівника обласної організації Партії регіонів і голови облради, який зараз впав в немилість в місцевої влади, агітаційні намети якого руйнуються і крадуться чи не щоденно.

Зате в міліції завжди є час на незалежних активістів, які агітують проти влади… І не тільки в Каланчаку, а і в Києві, і скрізь по країні. А також є час і натхнення створювати симулякричні карти.

Повертаюся до питання, а скільки ж відбувається порушень. Ми можемо це тільки оцінити. Наприклад, таким чином.

В нас є дані про порушення при жеребкуванні з 28 ОВК. Спостерігачам може бути цікавий список, оскільки там точно можна очікувати всього. (10, 17, 53, 67, 79, 97, 133, 137, 139, 141, 142, 143, 145, 146, 150, 151, 153, 163, 164, 165, 167, 175, 180, 183, 190, 212, 218, 223). В нас є дані ще про 34 ОВК, однак без доказів (фото, відео, судових рішень, інших офіційних документів). Якщо вважати, що ми знаємо все, що звісно перебільшення, то можна сказати, що на 27% округів ймовірні проблеми, як при організації роботи комісій, так і при підрахунку голосів. А відтак, ми, на жаль, змушені казати про системність порушень Закону «Про вибори народних депутатів України».

Усвідомлюючи ризики і щоби запобігти можливим фальсифікаціям при підрахунку голосів активісти Майдану запропонували створити «Народну ЦВК». Планується залучити волонтерів для дуже простих і цілком законних дій – сфотографувати протоколи підрахунку голосів, які згідно закону мають буди вивішені для загального ознайомлення в кожній комісії. І переслати їх поштою нам.

Всі протоколи будуть оприлюднені на карті і кожен зможе сам підрахувати результат для дільниці, яка його цікавить, і порівняти з результатом на сайті ЦВК.

Ініціативу підтримали ВГО “Альянс Майдан” (Україна), ГО “Наша земля” (Київ), Харківська Правозахисна ГрупаГромадський інформаційно-методичний центр “Всесвіт” (Харків), Адаптаційний Чоловічий ЦентрТМО “Нівроку” (Тернопіль), вона спрямована на захист наших спільних прав і свобод, дотримання законів, є  позапартійною, неполітичною.

Записатися можна тутhttp://maidan.org.ua/zapys-do-narodnoji-tsvk/

До виборів ще 20 днів, а в нас вже є сотні волонтерів. Ми ведемо перемовини з міжнародними спостережними місіями про їх залучення також. Долучайтеся!

Здійснення проектів “Моніторинг стану дотримання конституційних прав і свобод в Україні” та “Майдан-Моніторинг: Вибори 2012” стало можливим завдяки підтримці Міжнародного Фонду Відродження (http://irf.ua/).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Про проект

Наталка Зубар
Проект сайту “Майдан” присвячений моніторингу дотримання Закону України “Про вибори” під час парламентських виборів в Україні у 2012-му році.

«Дізнався про порушення – розкажи про нього всім!» – це гасло проекту.

За адресою http://maidanua.org/vybory2012/ та на сайті Голосу Америки у розділі “Моніторинг виборів”, ви знайдете Інтерактивну мапу документальної інформації про порушення в ході виборчої кампанії. Мапа створена шляхом краудсорсінгу, на основі повідомлень про факти порушень на виборах народних депутатів України 2012.

Блог веде керівник проекту, член адмінгрупи сайту “Майдан” Наталка Зубар, спеціаліст в галузі мережевих технологій у соцільних системах, програміст, журналіст.


АРХIВ

КАЛЕНДАР

October 2012
M T W T F S S
« Sep   Nov »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031