Showing Archived Posts

Diabeti tek gratë shtatzëna

E Martë, 27 Tetor 2009
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Rreth 4 përqind e grave të zhvillojnë nivele të larta të sheqerit në gjak gjatë shtatzënisë, gjendje e njohur si diabet gestational.

Posted in Uncategorized

Diabeti tek gratë shtatzëna

E Martë, 27 Tetor 2009
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Rreth 4 përqind e grave të zhvillojnë nivele të larta të sheqerit në gjak gjatë shtatzënisë, gjendje e njohur si diabet gestational.

Posted in Uncategorized

Roli i ADN-së në zbulimin e sëmundjeve

E Martë, 27 Tetor 2009
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Çfarë lloj sëmundjesh mund të gjenden në ADN?  Pyetje të ngjashme u bëjnë konsumatorëve disa firma që ofrojnë analiza gjenetike për të përcaktuar nëse një person ndodhet në rrezik për t’u prekur nga diabeti, sëmundje të zemrës e probleme të tjera shëndetësore.

Posted in Uncategorized

Roli i ADN-së në zbulimin e sëmundjeve

E Martë, 27 Tetor 2009
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Çfarë lloj sëmundjesh mund të gjenden në ADN?  Pyetje të ngjashme u bëjnë konsumatorëve disa firma që ofrojnë analiza gjenetike për të përcaktuar nëse një person ndodhet në rrezik për t’u prekur nga diabeti, sëmundje të zemrës e probleme të tjera shëndetësore.

Posted in Uncategorized

Diabeti dhe sëmundjet e zemrës

E Martë, 27 Tetor 2009
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Sëmundjet e zemrës përbëjnë shkaktarin kryesor të vdekjeve në Shtetet e Bashkuara ku çdo vit regjistrohen mbi 400.000 goditje në zemër dhe tru.

Posted in Uncategorized

Diabeti dhe sëmundjet e zemrës

E Martë, 27 Tetor 2009
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Sëmundjet e zemrës përbëjnë shkaktarin kryesor të vdekjeve në Shtetet e Bashkuara ku çdo vit regjistrohen mbi 400.000 goditje në zemër dhe tru.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

October 2009
M T W T F S S
« Sep   Dec »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031