Showing Archived Posts

Studim mbi vlerat e vitaminës D

E Enjte, 03 Qershor 2010
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Instituti amerikan i Mjekësisë është i përfshirë në një studim që ka të ngjarë të rezultojë në një rritje në konsumimin e rekomanduar ditor të vitaminës D. Studimi tregon se vitamina D ndikon në  gati çdo pjesë të trupit dhe se niveli i ulët i vitaminës D mund të jetë […]

Posted in Uncategorized

Studim mbi vlerat e vitaminës D

E Enjte, 03 Qershor 2010
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Instituti amerikan i Mjekësisë është i përfshirë në një studim që ka të ngjarë të rezultojë në një rritje në konsumimin e rekomanduar ditor të vitaminës D. Studimi tregon se vitamina D ndikon në  gati çdo pjesë të trupit dhe se niveli i ulët i vitaminës D mund të jetë […]

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

June 2010
M T W T F S S
« May   Jul »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930