Showing Archived Posts

Trajtimi i stresit pas-traumatik

E Enjte, 01 Korrik 2010
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Sipas Administratës së Veteranëve, rreth 20 përqind e ushtarëve të kthyer nga luftërat në Irak dhe Afganistan vuajnë nga stresi pas-traumatik. Një grup shkencëtarësh pranë qëndrës mjekësore ushtarake Walter Reed morri në shqyrtim dy ushtarë me stres post-traumatik; një që kishte shërbyer në Falluxha dhe tjetri në Luftën e parë […]

Posted in Uncategorized

Trajtimi i stresit pas-traumatik

E Enjte, 01 Korrik 2010
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Sipas Administratës së Veteranëve, rreth 20 përqind e ushtarëve të kthyer nga luftërat në Irak dhe Afganistan vuajnë nga stresi pas-traumatik. Një grup shkencëtarësh pranë qëndrës mjekësore ushtarake Walter Reed morri në shqyrtim dy ushtarë me stres post-traumatik; një që kishte shërbyer në Falluxha dhe tjetri në Luftën e parë […]

Posted in Uncategorized

Një aparat i ri për pacientë me sëmundje në zemër

E Enjte, 01 Korrik 2010
2 comments

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Çrregullimet në zemër përbëjnë përbëjnë numrin më të madh të shkaqeve për shtrime në spital. Por një pajisje e re mund të ndikojë që ky numër të pakësohet. Pajisja është mjaft e vogël, por mund të sjellë dobi për më se 1 milionë amerikanë që shtrohen çdo vit në spital […]

Posted in Uncategorized

Një aparat i ri për pacientë me sëmundje në zemër

E Enjte, 01 Korrik 2010
2 comments

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Çrregullimet në zemër përbëjnë përbëjnë numrin më të madh të shkaqeve për shtrime në spital. Por një pajisje e re mund të ndikojë që ky numër të pakësohet. Pajisja është mjaft e vogël, por mund të sjellë dobi për më se 1 milionë amerikanë që shtrohen çdo vit në spital […]

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

July 2010
M T W T F S S
« Jun   Aug »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031