Showing Archived Posts

Mamografia shpëton jetë

E Mërkurë, 29 Qershor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një studim i vitit të kaluar tregonte se mamografia tek gratë e moshës 40 deri 49 vjeç pakësonte 30 përqind vdekjet nga kanceri i gjirit.

Posted in Uncategorized

Mamografia shpëton jetë

E Mërkurë, 29 Qershor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një studim i vitit të kaluar tregonte se mamografia tek gratë e moshës 40 deri 49 vjeç pakësonte 30 përqind vdekjet nga kanceri i gjirit.

Posted in Uncategorized

Mbajtja e fëmijëve përpara ekranit shkakton probleme për të fjetur

E Mërkurë, 29 Qershor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Studime të mëparëshme kanë treguar se televizori dhe media të tjera eletronike i pengojnë fëmijët për të fjetur mirë gjatë natës. Tani një studim i ri, botuar në revistën”Pediatrics” përqëndrohet në çështjen se “kur dhe çfarë shohin fëmijët?” 

Posted in Uncategorized

Mbajtja e fëmijëve përpara ekranit shkakton probleme për të fjetur

E Mërkurë, 29 Qershor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Studime të mëparëshme kanë treguar se televizori dhe media të tjera eletronike i pengojnë fëmijët për të fjetur mirë gjatë natës. Tani një studim i ri, botuar në revistën”Pediatrics” përqëndrohet në çështjen se “kur dhe çfarë shohin fëmijët?” 

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

June 2011
M T W T F S S
« May   Jul »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930