Showing Archived Posts

  • Page 2 of 2
  • <
  • 1
  • 2

Dhjam që lufton mbipeshën

E Hënë, 11 Korrik 2011
1 comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Ashtu siç ka kolesterinë të mirë dhe të keqe, trupi i njeriut përmban edhe dy lloj dhjamrash; një që e bën betejën kundër mbipeshës të zgjasë gjithë jetën, ky është dhjami i bardhë; dhe dhjamin ngjyrë kafe të errët, i cili aktualisht djeg kalori, dhe që shkencëtarët e quajnë “binjak” […]

Posted in Uncategorized

Të huaj të përkushtuar

E Premte, 08 Korrik 2011
1 comment

Astrit Lulushi, Zeri i Amerikes Pse një i huaj i përkushtohet çështjes shqiptare? Interesat mund të jenë nga më të ndryshmet, por përfitimet që i sjellin cështjes përmblidhen në një. 

Posted in Uncategorized

Studim mbi trajtimin e dhimbjeve

E Enjte, 07 Korrik 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Djegia nga dielli shkakton dhimbje të mëdha. Kush nuk i ka provuar, të paktën ka dëgjuar për ‘to. Pse djegia nga dielli dhemb kaq shumë? Shkencëtarët në Angli thonë se kanë gjetur përgjigje.

Posted in Uncategorized

Studim mbi trajtimin e dhimbjeve

E Enjte, 07 Korrik 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Djegia nga dielli shkakton dhimbje të mëdha. Kush nuk i ka provuar, të paktën ka dëgjuar për ‘to. Pse djegia nga dielli dhemb kaq shumë? Shkencëtarët në Angli thonë se kanë gjetur përgjigje.

Posted in Uncategorized

Trysnia shoqërore ndryshon kujtesën

E Hënë, 04 Korrik 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një studim botuar në revistën Science, tregon se kujtesa njerëzore është tepër e prirur për të ndryshuar nga ndikimet shoqërore.

Posted in Uncategorized
  • Page 2 of 2
  • <
  • 1
  • 2

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

July 2011
M T W T F S S
« Jun   Aug »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031