Showing Archived Posts

“Gjeni i alarmit”

E Premte, 30 Shtator 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Në Institutin Salk për Studime Biologjike, shkencëtarët kanë zbuluar çfarë ata e quajnë “gjeni i alarmit të orës biologjike”

Posted in Uncategorized

“Gjeni i alarmit”

E Premte, 30 Shtator 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Në Institutin Salk për Studime Biologjike, shkencëtarët kanë zbuluar çfarë ata e quajnë “gjeni i alarmit të orës biologjike”

Posted in Uncategorized

Pension pa iluzion

E Enjte, 29 Shtator 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Shumica e amerikanëve mbi 50 vjeç planifikojnë të jenë më aktivë e më të shëndetshëm kur të dalin në pension. Por një anktetë tregon se ata duhet t’a shikojnë këtë çështje me një sy më realist.

Posted in Uncategorized

Pension pa iluzion

E Enjte, 29 Shtator 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Shumica e amerikanëve mbi 50 vjeç planifikojnë të jenë më aktivë e më të shëndetshëm kur të dalin në pension. Por një anktetë tregon se ata duhet t’a shikojnë këtë çështje me një sy më realist.

Posted in Uncategorized

Trajtim i ri më agresiv i kancerit të gjirit

E Mërkurë, 28 Shtator 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një studim i ri tregon se një qasje më agresive në trajtimin e kancerit të gjirit mund të jetë më efektive në uljen e rrezikut të rikthimit të kancerit.

Posted in Uncategorized

Analizë e re për gratë dhe goditjet në zemër

E Martë, 27 Shtator 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një studim i ri nga shkencëtarë në universitetin e Nju Jorkut tregon faktin tronditës se deri në 100 mijë gra mund të kenë pësuar goditje në zemër dhe analizat aktuale nuk kishin arritur t’i zbulonin. Studimi ngre pyetjen “Pse?” dhe ofron disa këshilla.

Posted in Uncategorized

Analizë e re për gratë dhe goditjet në zemër

E Martë, 27 Shtator 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një studim i ri nga shkencëtarë në universitetin e Nju Jorkut tregon faktin tronditës se deri në 100 mijë gra mund të kenë pësuar goditje në zemër dhe analizat aktuale nuk kishin arritur t’i zbulonin. Studimi ngre pyetjen “Pse?” dhe ofron disa këshilla.

Posted in Uncategorized

Aksident i përllogaritur

E Hënë, 26 Shtator 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi “Flit me droje, Njeri s’të dëgjon Shprehu guximshëm E me pak humor Dhe dyert hapen.”

Posted in Uncategorized

Aksident i përllogaritur

E Hënë, 26 Shtator 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi “Flit me droje, Njeri s’të dëgjon Shprehu guximshëm E me pak humor Dhe dyert hapen.”

Posted in Uncategorized

Sartri për Gjon Milin (portret)

E Hënë, 26 Shtator 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Jean-Paul Sartri për një Ekspozitë me fotografitë e Milit në Paris, 1946. marrë nga “Photographs & Recollections” by Gjon Mili, 1980;

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

September 2011
M T W T F S S
« Aug   Oct »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930